Cotidian Judetean de Atitudine si Informare
Astazi:  
Edilul comunei Studina: Un primar mincinos, făţarnic şi duplicitar!
După alegerile locale din acest an, PDL Olt a avut doar câţiva primari, pentru că cei mai mulţi au părăsit partidul, pentru USL.
Arhiva 01 octombrie 2012
Autor articol: Alina F. D.
2111 vizualizari

Printre cei câţiva rămaşi, cel de la Studina s-a remarcat prin tonul virulent cu care i-a înfierat pe trădători, precum şi pe cei care au rămas în partid, acuzându-i de duplicitate politică, de faptul că sunt vânduţi PSD-ului. Decapitat, PDL Olt avea urgent nevoie de o conducere interimară, care să organizeze alegerile locale.

Vasile Marian a mers pe la mai toţi liderii de la Bucureşti ai PD-L să-i convingă că el este cel mai potrivit pentru a conduce la Olt, partidul. O premieră naţională: un primar la o comună de 2.000 de locuitori să fie urmaşul la un partid condus tot de un primar (Darius Vîlcov), darla un municipiu de peste 70.000 de locuitori. Nu i-a reuşit demersul, sprijinit din umbră chiar de cei care au părăsit partidul şi, chiar, de… PSD Olt.

Fiind bănuit că este doar un mic trădător, rămas în PDL, Vasile Marian a fost exclus din funcţiile pe care le dorea în conducerea judeţeană. S-a jurat că este curat, că vrea binele partidului, că este duşman de moarte al PSD-ului, al lui Paul Stănescu, Darius Vîlcov… Duplicitar, josnic şi mincinos primarul de la Studina, uşor, uşor s-a autodemascat singur. Întâlnirile sale, secrete, cu liderii PSD-ului de la Olt, mai ales cu fostul preşedinte al PDL Olt, Darius Vîlcov, nu au rămas necunoscute multora, din partid. Recent, la Corabia, acesta a fost văzut în compania mai multor lideri judeţeni din PSD Olt… De ce, pentru ce? Vin alegerile generale şi este nevoie de complicii, duplicitarii din PDL! În frunte cu Vasile Marian! Care, de fapt, este omul ascuns al… PSD-ului.
 

Alte articole din aceeasi categorie:
Comenteaza articolul:
Nume:
Mesaj:
 
Introduceti codul din imagine:
 
 
Mesajele ce contin expresii indecente, injurii, atacuri la persoana, instiga la ura, rasism, xenofobie sau homofobie, ori aduc atingere altor persoane, vor fi editate sau sterse. Comentariile trebuie sa faca referire la subiectul articolului.


Nume: Vasile (10.02.2013 00:33)
bine zis Cristi,trebuie sesizate organele competente sa il ia la boabe marunte pe acest escroc,a pus stapanire pe comuna studina,isi bate joc de locuitorii acestei comune,a uitat ce a fost...acum s-a ajuns din banii primariei
Nume: Bogdan (17.11.2012 11:46)
Hshs
Nume: cristi (08.11.2012 10:27)
CE a cautat domnul presedinte al CJ-OLT Paul Stanescu la tine acasa la STUDINA SI CE VALOARE AU LUCRARILE DE LA SPITALUL DIN CARACAL PE CARE LE EXECUTI CU FIRMA TA SC DAN STUD SRL CONTRACT INCHEIAT CU PRIMARIA CARACAL LUCRARE IN DESFASURARE.Concluzia:tradator inchipuit mindru orgolios mincinos un afacerist marunt care se foloseste de functie pentru a obtine contracte cu lucrari din bani publici pozind in victima PSD dar de unde ...???exemplu lucrarea de la spitalul vechi din CARACAL.
Nume: gil (08.11.2012 09:28)
da
Nume: el grande...africano (12.10.2012 18:51)
nu mai umblati cu...cioara vopsita,ca tot la psd ajunge!!!
Nume: PDL OLT (02.10.2012 14:18)
Aloooo D-nul Blaga ,la olt mai existam ca organizatie sau fuzionam cu psd pana ce Valcov cel Mare Ii trage scaunul lui Mr.zlatina
Nume: Alina F.D. (02.10.2012 14:02)
îmi cer scuze ca am scris acest articol dar ca sa-mi dau seama cat sunt de peoasta trebuie totusi sa-mi mearga mintea.
Nume: Locuitor Studina (02.10.2012 13:53)
Daca aveau toti coloana vertebrala ca primarul nostru era bine.De unde pana unde tradator,ca nu s-a lasat calcat in picioare de PSD.Lasatil in pace nu-l mai muscati de cur si vedeti-va de prostia voastra
Nume: DiaconescuDDD (02.10.2012 13:40)
Cred ca Fratii Ciocan au fost in spatele acestui articol. Si mai cred ca le e frica sa nu candideze primarul ala PDL-ist despre care se face vorbire in articolul asta de 2 bani. A..unde? Pe colegiul 5...unde vor ei sa cndideze..lol
Nume: terente (02.10.2012 12:36)
va trag pe pula ca vlad tepes in teapa Psdistilor
Nume: alin (02.10.2012 12:12)
Pe Toti candidatii lansati de PDL sa cacat Valcov numai pe doamna Siminica nu.Cu ea sa sterge la cur cand nu ia furazolidon.Daca si Marian Vasile este traseist politic atunci era langa stripteoza politica de valcov
Nume: APOLITIC (02.10.2012 12:02)
Bai Dobrescule tu scri la comanda?Pai toti primarii noi din colegiu 5 l-au avut ca model si te trezisi tu sal denigrezi.Sa sugi pula lui stanecu atrofiata ca cu astfel de comentari nu tine
Nume: Cornel Ciocan (02.10.2012 11:56)
alooo psd-negociati dracu mai repede cu pdl să-l scoatempe Vasile asa cum l-am scos și pe Iordache ca să castig dracu colegiul 5 ca astfel ajung langa Nastase
Nume: Studineanu (02.10.2012 11:56)
Mare curaj pe voi sa va luati de acest cioroi penalist.
Nume: x (02.10.2012 11:54)
HA,HA,ha
Nume: DEDICATIE PT COLEGIUL 5! (02.10.2012 11:16)
Rrimaria nu e in faliment, conturile nu sunt blocate! ATI BELIT-O PSD!
Nume: vgh (02.10.2012 08:54)
Băi comunistilor,vreți să terminați și ultima redudă din colegiul 5 pentru ale face loc penaliștilor de ciocani pentru parlamentare.
Nume: xyz (02.10.2012 08:01)
Bai,Andy,De unde Dracului sa plateasca chitrosul sata ca are contul blocat si primaria a bagato in faliment.De asta ,printre altele,a tradat PDELEUL ASTA DE CACAT.
Nume: Tarfa politruca traseista bogatana Valcov PANGARESTE tot in Olt ! (02.10.2012 01:56)
cel mai mare escroc din olt e valcov. el a distrus org.pdl, a tradat dreapta, a pus-o pe nevasta-sa la unpr catindata, el a trecut la psd, escrocul ! scarba asta de valcov...vorbeste de "onoare, cinste, responsabilitate", cand el e un dobitoc, un ins fara scrupule, cu avere uluitoare, aranjamente si furturi enorme, un caracter zero, o tarfa traseista politruca. ca si nita si bobes senatorii sau deputatii barbulescu si stan bula, fosti la pdl, alesi si votati de oameni ca fiind de dreapta, pre-facute apoi (cu mita de la mafie) in slugi la psd. despre nenorocitul asta de marian de la studina, poate sa vina in 4 labe cersind si smulgandu-si parul din cap si curatandu-si creierii seci de borhot comunistoid psd si de ciordeli, poate...v-a capata o sansa de a reveni in partid. vorbe, nu, gunoiule umanoid, mai inainte sa vedem actiune pro-oameni, efort pt comuna si activitate intensa pdl in studina, apoi sa cutezi sa mai zici "a". stai si tu si altii f.linistiti: la 9 dec, usl ia maxim 40%, dupa dezastrele ce le produc in tara de 4-5 luni, dupa mincinunile si latratul demagogic ce il practica toti. si atunci, tovarasele marian... stii, nu?
Nume: Primarul din Gradinile (01.10.2012 23:26)
Tarziu,v ati dar seama ce fel de jigodie este Marian.Are delapidari,acte false in contabilitate,servicii si bunri luate de primarie de firmele lui si ale lui fratiso.
1 / 2 »
 
 
.


Consilierul judeţean Marin Ionica a demisionat

În şedinţa de consiliu de ieri, s-a luat act de încetarea mandatului de consilier judeţean prin demisie a democrat-liberalului Marin Ionică.

 

 

Omul zilei

Medicul cardiolog Mircea Andriţoiu pentru dăruirea cu care îşi tratează pacienţii pe secţia din cadrul SJU Slatina.

Sondaj de opinie
Daca maine ar avea loc alegeri prezidentiale pe cine ati vota?
  
VREMEA OLTULUI

Întrebarea zilei

Pentru a raspunde intrebarilor noastre sau pentru a participa la dezbaterile publice, fie accesati site-ul www.gazetaoltului.ro, sectiunea INTREBAREA ZILEI, fie ne scrieti pe e-mail: gazetaoltului@yahoo.com, redactia@gazetaoltului.ro sau pe adresa redactiei.

Cine este primarul de (comună) care, zilnic, între orele 13-15, mănâncă şi…doarme?

Comenteaza si tu

.

… În comuna Orlea mai mult de jumătate din populaţie este compusă din femei văduve?

 

 

POZA ZILEI

 

Talent sau arta... la asa piesa!?

Gazeta Oltului revine cu o nouă provocare pentru cititorii fideli și nu numai.

Rubrica „Poza Zilei" oferă posibilitatea celor pasionați de fotografie să trimită poze amuzante sau ipostaze inedite pe adresa redacției de e-mail: gazetaoltului@yahoo.com sau pe pagina de Facebook: Gazeta Oltului.

 

Ultimele comentarii
Moromete (2014-08-31 00:35:14.0)
Socrate - beli-mi-ai pula, acum ai trecut de partea lui Tariceanu ? Pana mai ieri ne indemnai sa votam cu Iohannis si cu Elena Udrea ... acum, ai trecut la Tariceanu ??? Fir-ai al dracu de starv nebun, cum de te rabda pamantul si acest ziar, ca sa scrii numai aiureli ??? Duce-te-ai, dupa Dinu Patriciu !
Socrate (2014-08-30 23:46:08.0)
Acum ii inteleg mai bine si le dau mai multa dreptate celor care au plecat la partidul lui Tariceanu.
Socrate (2014-08-30 23:40:35.0)
Cu lideri locali gen Stirbu, actualul PNL va suferi o badaranizare, iar membrii si simpatizantii mai de valoare vor migra in mod normal spre partidul lui Tariceanu sau alte partide. Aceiasi problema si cu PDL. Iar cu asemenea lideri locali, nema sansa si pentru Iohannis.
Socrate (2014-08-30 22:37:53.0)
Frate, ma crezi, m-am plictisit de liliSorici, ca a ajuns o zdreantza...as mai vrea si io, ca omu', neste prospaturi, care sa rezite mai indelung la pula, ca liliSorici da ochii peste cap imediat dupa ce i-o-nfig, nici n-apuc sa dau de doua ori din cur ca cade lat...da-o-n pula mea de treaba! Hai, sa ne mutam pe alte canale ca aici ne plafonam cu amaratii astea!
preluare, de la un comentator anterior ... (2014-08-30 22:33:53.0)
Socrate, sa-i mananci lindicul Elenei Udrea, in vremuri de restriste (atunci cand curva de nevasta-ta, nu-ti mai trimite bani din Italia, fiindca n-o mai fute niciun macaronar pe bani ) !!! Iar l-ai lasat pe Iohannis si ai trecut la Udrea, caine turbat ce esti si care latri nonstop ?!
POLITICA
  • Iohannis: Vreau să câștig Președinția; vreau ca după 10 ani de guvernare de dreapta România să fie prosperă și puternică
  • Gestul lui Băsescu, pentru Darius Vâlcov: Un măr otrăvit...?!
  • Traseismul politic s-a legalizat
  • Iohannis şi Blaga vin la Slatina
  • Cursă contracronometru pentru liberalii lui Ciugulea şi Ştirbu!
  • ACTUALITATE
  • Matei Gerard, noul director al Direcţiei Silvice Olt
  • Agricultorii vor primi despăgubiri de la UE
  • Guvernul a alocat 192 milioane lei pentru organizarea alegerilor prezidenţiale
  • „Rechinii” şi-au găsit ...naşul, riscă amenzi de 5.000 de lei
  • Piaţa imobiliară din Slatina în cădere liberă
  • EVENIMENT
  • „Crater” în Podul de peste Olt
  • Fostul director de la CN „A.I. Cuza" Corabia a încetat din viaţă
  • NUP-urile se întorc împortiva lui Bercea
  • E.on: furtul de energie electrică este în creştere
  • Circului Acquatico Bellucci vine la Slatina
  • Salariaţi batjocoriţi la Finanţele Publice Olt
  • Umilinţă fără margini la Stefan cel Mare
  • Şomerii, veşnica problemă nerezolvată a autorităţilor!
  • Norocul pensionarilor olteni
  • Lidl şcolarizează tineri
  • ADMINISTRATIE
  • Drumuri judeţene asfaltate
  • Deveselu „înfloreşte” odată cu americanii
  • Zi plină la Prefectură
  • Şedinţă extraordinară la CJ
  • Taxa pe gunoi, o problemă pentru primarii olteni
  • INVATAMANT
  • Profesori suficienţi la Olt
  • Pregătiri pentru începutul anului şcolar
  • Sesiunea de toamnă a Bacalaureatului continuă
  • Pânza de păianjen de la ISJ Olt ţine pe loc învăţământul oltean!
  • Mii de elevi olteni vor primi rechizite de la stat
  • SĂNĂTATE
  • Solidaritate ZERO la Olt: Nu se înghesuie să doneze sânge
  • Sute de copii neimunizaţi la Olt
  • Cadru legislativ nou pentru farmaciile din Olt
  • Diaconescu, DSP Olt: ”Rezultatul poate fi anunţat şi peste o lună!”
  • Medicamente pentru bolnavii de cancer, retrase de la comercializare
  • CULTURA
  • Sărbătorii Pâinii de la Scorniceşti, un nou moment de bucurie
  • Ediţia a-XV-a a Festivalului Naţional de Muzică Uşoară „Radu Şerban” la CARACAL
  • Ansamblul folcloric „Brâuleţul” din Pârşcoveni, cel mai bun
  • Tabăra „Maestru şi ucenic” pe meleaguri bistriţene
  • Sesiuni de caricaturi la minut