Cotidian Judetean de Atitudine si Informare
Astazi:  
Edilul comunei Studina: Un primar mincinos, făţarnic şi duplicitar!
După alegerile locale din acest an, PDL Olt a avut doar câţiva primari, pentru că cei mai mulţi au părăsit partidul, pentru USL.
Arhiva 01 octombrie 2012
Autor articol: Alina F. D.
2052 vizualizari

Printre cei câţiva rămaşi, cel de la Studina s-a remarcat prin tonul virulent cu care i-a înfierat pe trădători, precum şi pe cei care au rămas în partid, acuzându-i de duplicitate politică, de faptul că sunt vânduţi PSD-ului. Decapitat, PDL Olt avea urgent nevoie de o conducere interimară, care să organizeze alegerile locale.

Vasile Marian a mers pe la mai toţi liderii de la Bucureşti ai PD-L să-i convingă că el este cel mai potrivit pentru a conduce la Olt, partidul. O premieră naţională: un primar la o comună de 2.000 de locuitori să fie urmaşul la un partid condus tot de un primar (Darius Vîlcov), darla un municipiu de peste 70.000 de locuitori. Nu i-a reuşit demersul, sprijinit din umbră chiar de cei care au părăsit partidul şi, chiar, de… PSD Olt.

Fiind bănuit că este doar un mic trădător, rămas în PDL, Vasile Marian a fost exclus din funcţiile pe care le dorea în conducerea judeţeană. S-a jurat că este curat, că vrea binele partidului, că este duşman de moarte al PSD-ului, al lui Paul Stănescu, Darius Vîlcov… Duplicitar, josnic şi mincinos primarul de la Studina, uşor, uşor s-a autodemascat singur. Întâlnirile sale, secrete, cu liderii PSD-ului de la Olt, mai ales cu fostul preşedinte al PDL Olt, Darius Vîlcov, nu au rămas necunoscute multora, din partid. Recent, la Corabia, acesta a fost văzut în compania mai multor lideri judeţeni din PSD Olt… De ce, pentru ce? Vin alegerile generale şi este nevoie de complicii, duplicitarii din PDL! În frunte cu Vasile Marian! Care, de fapt, este omul ascuns al… PSD-ului.
 

Alte articole din aceeasi categorie:
Comenteaza articolul:
Nume:
Mesaj:
 
Introduceti codul din imagine:
 
 
Mesajele ce contin expresii indecente, injurii, atacuri la persoana, instiga la ura, rasism, xenofobie sau homofobie, ori aduc atingere altor persoane, vor fi editate sau sterse. Comentariile trebuie sa faca referire la subiectul articolului.


Nume: Vasile (10.02.2013 00:33)
bine zis Cristi,trebuie sesizate organele competente sa il ia la boabe marunte pe acest escroc,a pus stapanire pe comuna studina,isi bate joc de locuitorii acestei comune,a uitat ce a fost...acum s-a ajuns din banii primariei
Nume: Bogdan (17.11.2012 11:46)
Hshs
Nume: cristi (08.11.2012 10:27)
CE a cautat domnul presedinte al CJ-OLT Paul Stanescu la tine acasa la STUDINA SI CE VALOARE AU LUCRARILE DE LA SPITALUL DIN CARACAL PE CARE LE EXECUTI CU FIRMA TA SC DAN STUD SRL CONTRACT INCHEIAT CU PRIMARIA CARACAL LUCRARE IN DESFASURARE.Concluzia:tradator inchipuit mindru orgolios mincinos un afacerist marunt care se foloseste de functie pentru a obtine contracte cu lucrari din bani publici pozind in victima PSD dar de unde ...???exemplu lucrarea de la spitalul vechi din CARACAL.
Nume: gil (08.11.2012 09:28)
da
Nume: el grande...africano (12.10.2012 18:51)
nu mai umblati cu...cioara vopsita,ca tot la psd ajunge!!!
Nume: PDL OLT (02.10.2012 14:18)
Aloooo D-nul Blaga ,la olt mai existam ca organizatie sau fuzionam cu psd pana ce Valcov cel Mare Ii trage scaunul lui Mr.zlatina
Nume: Alina F.D. (02.10.2012 14:02)
îmi cer scuze ca am scris acest articol dar ca sa-mi dau seama cat sunt de peoasta trebuie totusi sa-mi mearga mintea.
Nume: Locuitor Studina (02.10.2012 13:53)
Daca aveau toti coloana vertebrala ca primarul nostru era bine.De unde pana unde tradator,ca nu s-a lasat calcat in picioare de PSD.Lasatil in pace nu-l mai muscati de cur si vedeti-va de prostia voastra
Nume: DiaconescuDDD (02.10.2012 13:40)
Cred ca Fratii Ciocan au fost in spatele acestui articol. Si mai cred ca le e frica sa nu candideze primarul ala PDL-ist despre care se face vorbire in articolul asta de 2 bani. A..unde? Pe colegiul 5...unde vor ei sa cndideze..lol
Nume: terente (02.10.2012 12:36)
va trag pe pula ca vlad tepes in teapa Psdistilor
Nume: alin (02.10.2012 12:12)
Pe Toti candidatii lansati de PDL sa cacat Valcov numai pe doamna Siminica nu.Cu ea sa sterge la cur cand nu ia furazolidon.Daca si Marian Vasile este traseist politic atunci era langa stripteoza politica de valcov
Nume: APOLITIC (02.10.2012 12:02)
Bai Dobrescule tu scri la comanda?Pai toti primarii noi din colegiu 5 l-au avut ca model si te trezisi tu sal denigrezi.Sa sugi pula lui stanecu atrofiata ca cu astfel de comentari nu tine
Nume: Cornel Ciocan (02.10.2012 11:56)
alooo psd-negociati dracu mai repede cu pdl să-l scoatempe Vasile asa cum l-am scos și pe Iordache ca să castig dracu colegiul 5 ca astfel ajung langa Nastase
Nume: Studineanu (02.10.2012 11:56)
Mare curaj pe voi sa va luati de acest cioroi penalist.
Nume: x (02.10.2012 11:54)
HA,HA,ha
Nume: DEDICATIE PT COLEGIUL 5! (02.10.2012 11:16)
Rrimaria nu e in faliment, conturile nu sunt blocate! ATI BELIT-O PSD!
Nume: vgh (02.10.2012 08:54)
Băi comunistilor,vreți să terminați și ultima redudă din colegiul 5 pentru ale face loc penaliștilor de ciocani pentru parlamentare.
Nume: xyz (02.10.2012 08:01)
Bai,Andy,De unde Dracului sa plateasca chitrosul sata ca are contul blocat si primaria a bagato in faliment.De asta ,printre altele,a tradat PDELEUL ASTA DE CACAT.
Nume: Tarfa politruca traseista bogatana Valcov PANGARESTE tot in Olt ! (02.10.2012 01:56)
cel mai mare escroc din olt e valcov. el a distrus org.pdl, a tradat dreapta, a pus-o pe nevasta-sa la unpr catindata, el a trecut la psd, escrocul ! scarba asta de valcov...vorbeste de "onoare, cinste, responsabilitate", cand el e un dobitoc, un ins fara scrupule, cu avere uluitoare, aranjamente si furturi enorme, un caracter zero, o tarfa traseista politruca. ca si nita si bobes senatorii sau deputatii barbulescu si stan bula, fosti la pdl, alesi si votati de oameni ca fiind de dreapta, pre-facute apoi (cu mita de la mafie) in slugi la psd. despre nenorocitul asta de marian de la studina, poate sa vina in 4 labe cersind si smulgandu-si parul din cap si curatandu-si creierii seci de borhot comunistoid psd si de ciordeli, poate...v-a capata o sansa de a reveni in partid. vorbe, nu, gunoiule umanoid, mai inainte sa vedem actiune pro-oameni, efort pt comuna si activitate intensa pdl in studina, apoi sa cutezi sa mai zici "a". stai si tu si altii f.linistiti: la 9 dec, usl ia maxim 40%, dupa dezastrele ce le produc in tara de 4-5 luni, dupa mincinunile si latratul demagogic ce il practica toti. si atunci, tovarasele marian... stii, nu?
Nume: Primarul din Gradinile (01.10.2012 23:26)
Tarziu,v ati dar seama ce fel de jigodie este Marian.Are delapidari,acte false in contabilitate,servicii si bunri luate de primarie de firmele lui si ale lui fratiso.
1 / 2 »
 
 
.

  

MIRCEA BĂSESCU a depus cererea pentru AREST LA DOMICILIU

Mircea Băsescu a solicitat, miercuri, Tribunalului Constanţa înlocuirea măsurii arestului preventiv cu arestul la domiciliu. Judecătorii urmează să analizeze solicitarea săptămâna aceasta.Avocatul lui Mircea Băsescu, Nelu Taşcă, a depus, miercuri dimineaţă, la Tribunalul Constanţa o cerere de înlocuire a arestului preventiv cu arestul la domiciliu pentru clientul său. "Am depus cererea de înlocuire a măsurii arestului cu arestul la domiciliu. Se va judeca săptămâna aceasta, mâine sau poimâine, la Tribunalul Constanţa. E prima cerere de acest fel pe care o facem, instanţa a refuzat până acum eliberarea sub control judiciar", a declarat Nelu Taşcă. Avocatul a spus că cererea ar avea şanse de reuşită deoarece este o măsură mai restrictivă decât cea a eliberării sub control judiciar.

Omul zilei

Mihai Ioana, primarul comunei Grădinari, pentru demersurile făcute în vederea introducerii rețelei de gaze naturale în comună.

Sondaj de opinie
Sunteti multumiti de cum arata orasul Slatina, resedinta de judet in zonele periferice?
  
VREMEA OLTULUI

Întrebarea zilei

Pentru a raspunde intrebarilor noastre sau pentru a participa la dezbaterile publice, fie accesati site-ul www.gazetaoltului.ro, sectiunea INTREBAREA ZILEI, fie ne scrieti pe e-mail: gazetaoltului@yahoo.com, redactia@gazetaoltului.ro sau pe adresa redactiei.

Este adevărat că una dintre cele mai facile căi de comunicare între cetățenii municipiului Slatina și primarul Minel Prina este reprezentată de o rețea de socializare?

 Comenteaza si tu

.

… în data de 17 mai 1968 Charles de Gaulle, preşedintele Franţei, şi Nicolae Ceauşescu, preşedintele Consiliului de Stat al României, au vizitat Slatina fiind întâmpinaţi de locuitori în centrul vechi al oraşului?

 

 

POZA ZILEI

 

Cu cainele pe caruta in Zona Piata Garii din Slatina

Gazeta Oltului revine cu o nouă provocare pentru cititorii fideli și nu numai.

Rubrica „Poza Zilei" oferă posibilitatea celor pasionați de fotografie să trimită poze amuzante sau ipostaze inedite pe adresa redacției de e-mail: gazetaoltului@yahoo.com sau pe pagina de Facebook: Gazeta Oltului.

 

Ultimele comentarii
Socrate (2014-07-25 00:32:09.0)
pt. 22:04: liliSorici, te inspiri din niste fituici securistice de intoxicare, scrise de niste dobitoci ca si tine. Prin tratatul de pace de la Paris din 1947, s-a stabilit ca Germania nu are nicio datorie fata de Romania. Iar o suma de 100 de miliade dolari, cat zici ca ar fi datoria Germniei fata de Romania, din perioada 1939(nu '34 cum zici tu ca un tampit)-1944 depaseste produsul intern brut al Romaniei pt. acea perioada, ceea ce e o aberatie.
pentru socrate (2014-07-24 22:04:15.0)
NEMTI AU LUAT ; PETROL , CEREALE , LEMN , FIER , CARBUNE , MATERIE PRIMA PENTRU RAZBOI , DIN ANUL 1934 PINA IN AUGUST 1944 , CU CONDITIA DE A PLATI DUPA TERMINAREA RAZBOIULUI . PESTE 100 MILARDE EURO IN VALUTA DE ASTAZI . ACTE SINT LA BANCA NATIONALA , TREZERORIE SI IN BANCILE ELVETIENE . EI TAC MILC . AU INCEPUT SI FACUT APSOLUT APROAPE TOATE RAZBOIELE , PENTRU SPATIUL VITAL . ADICA NU LA MAI AJUNGE PLAPUMA - PE OLTENESTE .AU FACUT PACTUL CU RUSI SI NEA FURAT TRANSILVANIA SI BUCOVINA . INVENTIA EURO TOT DE EI ESTE FACUTA SI DUPA CELE 2 DEFLAGATI MONDIALE TOT O JMECHERIE NEMTEASCA CU PLATIREA DESPAGUBIRILOR . FII MINDRU CA ESTI ROMAN !
pt Neagu (2014-07-24 21:38:45.0)
La Potcoava dl Neagu sau Istrate nu vad crocodilii traseisti ? Poate amaritul asta de primar i-a pus sa treaca cu vederea ca pe noi ne opresc de doua ori pe zi. In intersectia de la restaurant zilnic Demolari Tataru s,a pur si simplu jupoaie cetatenii .Unde sinteti ?
Moromete (2014-07-24 21:03:44.0)
Hoooooo IaCOBEscule!Cat poti sa minti.Mortii oare te ierta?
Moromete (2014-07-24 21:03:41.0)
Hoooooo IaCOBEscule!Cat poti sa minti.Mortii oare te ierta?
POLITICA
  • Conducerea PSD Olt, aşteptări mari de la alegerile din toamnă
  • Ion Toma: „E de datoria mea să-i mulţumesc lui Gabriel Oprea”
  • UNPR îl vrea pe Victor Ponta preşedinte
  • Victor Ponta, preşedinte - mesajul PSD Olt!
  • Ilie Chitez s-a alăturat celor de la PSD
  • ACTUALITATE
  • OMUL PROCURORULUI: Ilie VASILE!
  • Culturi distruse şi nedespăgubite la Pleşoiu
  • Procurorul Iacobescu: „600.000 de euro au ajuns la Mircea Băsescu”
  • Atenţie la caniculă!
  • Selectarea DEEE-urilor, un serviciu adus mediului înconjurător
  • EVENIMENT
  • Hoţ prins de poliţişti
  • Prinse la furat de curent
  • Moped furat din Italia, găsit la un oltean
  • Dosarele cu „NUP” ale lui Bercea, verificate şi de Parchetul General
  • Amenzi pentru şoferii care iau pasageri „la ocazie”
  • Olt: Şomeri mai mulţi în luna mai
  • Cursurile gratuite de înot, atracţia celor mici
  • Centrul de îngrijire şi asistenţă de la Spineni, contrast între priorităţi bifate şi neajunsuri curente!
  • Absolvenții olteni se pot înscrie la şomaj pentru a primi indemnizație de la stat
  • Reabilitare cu fonduri europene la centrele sociale
  • ADMINISTRATIE
  • Apartamentele ANL, mai uşor de cumpărat
  • Primarul din Crâmpoia, un exemplu de urmat
  • Slatina, în alb şi negru (III)
  • Consilier local din Corabia, declarat incompatibil... postmortem!
  • Slatina: Consilierii locali şi afacerile pe banii statului
  • INVATAMANT
  • Elevi olteni la şcoli profesionale
  • Colegiul Naţional „Ion Minulescu” se extinde
  • Microbuzele şcolare se repartizează până în septembrie
  • Microbuze şcolare, distribuite judeţului Olt
  • Candidaţi eliminaţi din concursul de titularizare
  • SĂNĂTATE
  • Medicii de familie olteni, în topul datornicilor
  • Cancerul ovarian: 5 lucruri pe care trebuie să le cunoşti
  • Febra după vaccin, la copii
  • OLT: Salariile personalului din sănătate, mărite cu 10%
  • Cum arată un copil cu sindromul ADHD?
  • CULTURA
  • Evoluţii de excepţie pentru Ansamblul „Romanaţi”, în Cehia şi România
  • Filme în premieră, la final de proiect
  • Premiul I pentru „Cununa” din Şopârliţa
  • Sărbătoare mare la Şerbăneşti
  • Spectacol de excepţie la Coloneşti
  • MONDEN
  • Larisa Popa, „nu” pentru modeling, „da” pentru artă
  • Emilia Dorobanţu, într-o nouă emisiune TV
  • Dr. Oz: gustări hipocalorice care te ajută să scapi de grăsime
  • Sănătatea stomacului. 7 soluţii ca să nu te îmbolnăveşti niciodată
  • Frumuseţe: Avantajele şi dezavantajele extensiilor pentru păr