Cotidian Judetean de Atitudine si Informare
Astazi:  
Dragnea: Ținta a fost și rămâne PSD-ul, imediat după alegerile prezidențiale din 2014
Ținta protestelor de stradă din ultima săptămână "este și rămâne PSD-ul", partidul fiind de fapt "o țintă" imediat după alegerile din 2014, a afirmat luni președintele social-democraților, Liviu Dragnea.
POLITICA
Autor articol: Alina Dincă
268 vizualizari

 "Ținta a fost și rămâne PSD-ul. Imediat după alegerile prezidențiale din 2014, a rămas și rămâne în continuare PSD-ul, asta e, de fapt, ținta esențială a președintelui Iohannis, care se pare că vrea toată puterea în România. Aceste acțiuni împotriva mea și a partidului nu au fost numai în aceste zile, au fost începând cu anul 2015", a declarat Dragnea, la Palatul Parlamentului. 

Întrebat dacă ținta este PSD sau, de fapt, Liviu Dragnea, el a spus: "Și, și". 
Liderul PSD a făcut din nou un apel la calm. "Toți cei care putem să detensionăm această situație trebuie să o facem. Nu declarații", a arătat el. 
 
Alte articole din aceeasi categorie:
Comenteaza articolul:
Nume:
Mesaj:
 
Introduceti codul din imagine:
 
 
Mesajele ce contin expresii indecente, injurii, atacuri la persoana, instiga la ura, rasism, xenofobie sau homofobie, ori aduc atingere altor persoane, vor fi editate sau sterse. Comentariile trebuie sa faca referire la subiectul articolului.


Nume: BICEFAL (21.02.2017 22:15)
II DA PIELE INAPOI CA LA SARPE
Nume: cucu (21.02.2017 18:11)
Cele doua membre PSD pe care Liviu Dragnea le-a angajat fictiv in cadrul Directiei de Protectie a Copilului din Teleorman au dat declaratii incriminatoare la adresa liderului PSD. Pentru faptele sale, Liviu Dragnea risca 10 ani de inchisoare. Mai multi angajati si directori din cadrul Directiei pentru Protectia Copilului Teleorman au marturisit in fata procurorilor ca Liviu Dragnea a creat in cadrul institutiei un serviciu special pentru membrii loiali ai PSD. Sefii DGASPC stiau ca nu trebuie sa intrebe niciodata de persoanele angajate aici. Acestea trebuiau doar platite, scrie Adevarul. - CA PESTE TOT PREFERINTELE SINT PREFERINTE, MUNCA E MAI FICTIVA, SA TE AI BINE CU PARTIDUL ASTA CONTEAZA
Nume: BOMBONICA (12.02.2017 20:45)
HA , HA , A DAT FINANTARI LA JUDETUL TELEORMAN CIT 4 JUDETE DIN MOLDOVA . ADICA ARE PIINEA SI CUTITUL . DAR SI LA JUDETUL GIURGIU SI TULCEA , L-EA UMFLAT .
Nume: debine (09.02.2017 08:52)
Este o realitate crunta Romania are foarte multi bugetari, pensionari de stat si asistati sociali. Sunt consecinte ale dereglajelor sociale si mai ales economice create in timpul regimului comunist, dereglaje pe care nu am reusit sa le corectam in cei 27 de ani care au trecut de la prabusirea comunismului. Comunismul nu numai ca ne-a deposedat si nu ne-a lasat sa ne dezvoltam liber, in mediul privat (asa cum este normal pentru o societate libera), dar a creat un aparat de stat imens si prost organizat (care s-a propagat prin inertie) si ne-a facut pe toti pensionari de stat. Trecerea catre sistemul capitalist bazat pe proprietatea privata si activitatea economica privata nu s-a putut face peste noapte, a necesitat foarte multi ani si inca continua. In toti acesti ani problemele sociale s-au inmultit, persoanele in varsta sunt in continuare dependente exclusiv de pensiile de stat (pentru ca pensiile private nu produc roade, iar acumularile private ale oamenilor in timpul vietii active sunt inca slabe). Numarul de bugetari este mare, pentru ca birocratia in Romania este foarte stufoasa si facuta in mare masura manual si cu proceduri mostenite din timpul comunismului. Pentru o reforma a institutiilor statului
Nume: Rusine (08.02.2017 07:46)
Rusine putorilor pusi in functii de mafia rosie ca fac liste sa trimita bugetarii la Bucuresti! Consiliul Judetean condus de in penal a trimis autcar cu oameni manipulate! Jos cu voi praduitorilor, mafiotilor.Ati furat la alegeri cu toata strictetea ce a fost!
Nume: da, psd e tinta ciuma rosie (08.02.2017 07:42)
Nu cretinule, tinta e sa dam afara borfasii din politica.E adevarat ca psd ca tu esti seful lor. Ati ingenuncheat bugetarii sa va votezemafiotilor! RUSINE,
Nume: PSD &ALDE &PNL&.... (07.02.2017 12:51)
Noi și urmașii noștri vom conduce România încă câteva secole. Am înlocuit sintagma ” să luam de la bogați și să dam la săraci” cu sintagma” să luăm de la cei ce muncesc și să dăm la clientela noastră”.
Nume: baron (07.02.2017 08:51)
acest baron de tr care conduce o gasca de condamnati trbuie sa plece sa lase omeni integi fara con damnari alfel Romania nu se face bine
Nume: Socrate (07.02.2017 04:50)
Romaniei ii trebuie acum Guvern de Uniune Nationala, nu al cuiva anume. Un Guvern, format din oameni responsabili, capabili si cinstit, in care ponderea sa fie: 40% PSD+ALDE; 30% PNL+USR si 30% independenti, cu premier Independent, mi se pare un lucru rezonabil si benefic pentru Romania Nerenuntand la orgolii, va pierde Romania.
.

 

FURTUNĂ în acest weekend

Administrația Națională de Meteorologie a emis o informare de instabilitate atmosferică acentuată pentru weekend. Astfel, potrivit meteorologilor, între 29 aprilie, ora 10.00 și 30 aprilie, ora 18.00, va ploua pe arii extinse și va fi vânt.

Peste 15.000 de familii din 30 de localități din județe ale Moldovei sunt fără curent electric, sâmbătă dimineață, din cauza avariilor provocate de vântul puternic în rețeaua de distribuție a energiei electrice. În multe situații, există cabluri rupte, echipele E.ON intervenind pentru remedierea defecțiunilor.

Citește mai mult la: https://www.profit.ro/povesti-cu-profit/energie/peste-15-000-de-familii-din-30-de-localitati-din-moldova-fara-curent-electric-din-cauza-avariilor-provocate-de-vantul-puternic-16067812

Informaţiile publicate de Profit.ro pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere şi cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.
Peste 15.000 de familii din 30 de localități din județe ale Moldovei sunt fără curent electric, sâmbătă dimineață, din cauza avariilor provocate de vântul puternic în rețeaua de distribuție a energiei electrice. În multe situații, există cabluri rupte, echipele E.ON intervenind pentru remedierea defecțiunilor.

Citește mai mult la: https://www.profit.ro/povesti-cu-profit/energie/peste-15-000-de-familii-din-30-de-localitati-din-moldova-fara-curent-electric-din-cauza-avariilor-provocate-de-vantul-puternic-16067812

Informaţiile publicate de Profit.ro pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere şi cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.

Peste 15.000 de familii din 30 de localități din județe ale Moldovei sunt fără curent electric, sâmbătă dimineață, din cauza avariilor provocate de vântul puternic în rețeaua de distribuție a energiei electrice. În multe situații, există cabluri rupte, echipele E.ON intervenind pentru remedierea defecțiunilor.

Citește mai mult la: https://www.profit.ro/povesti-cu-profit/energie/peste-15-000-de-familii-din-30-de-localitati-din-moldova-fara-curent-electric-din-cauza-avariilor-provocate-de-vantul-puternic-16067812

Informaţiile publicate de Profit.ro pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere şi cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.

Omul zilei

Echipajele de intervenție SMURD pentru modul în care se implică în salvarea de vieți omenești.

Sondaj de opinie
Cum credeti ca trebuie rezolvata problema cainilor fara stapan in judetul Olt?
  
Întrebarea zilei

Pentru a raspunde intrebarilor noastre sau pentru a participa la dezbaterile publice, fie accesati site-ul www.gazetaoltului.ro, sectiunea INTREBAREA ZILEI, fie ne scrieti pe e-mail: gazetaoltului@yahoo.com, redactia@gazetaoltului.ro sau pe adresa redactiei.

Cine este directorul din Olt care pleacă la mare de 1 Mai?

 

Comenteaza si tu

 

Publicitate

   

.

 

Ultimele anunturi adaugate
Tanar 30 de ani 1.80m 73 kg saten cu ochi albastri dragut sincer sufletist fara vicii cu locuinta la tara situatie buna serviciu doresc sa cunosc o Fata modesta sa fie serioasa poate sa aiba si un copil pentru a intemeia o familie Tel: 0742125929
Florin
Hi Vrei să-ți cumperi propria casa? Doriți să începeți propria afacere? Ai probleme financiare ? Aveți nevoie de un împrumut sau de finanțare ? Noi oferim împrumuturi variind de la 2.000,00€ până la o sumă de 250.000,00€ și fără o taxă plătită în avans ! Ne puteti contacta prin e-mail: maria.pilar.rodellar1985@gmail.com
Oferta speciala de împrumut în 48 de ore
Hi Vrei să-ți cumperi propria casa? Doriți să începeți propria afacere? Ai probleme financiare ? Aveți nevoie de un împrumut sau de finanțare ? Noi oferim împrumuturi variind de la 2.000,00€ până la o sumă de 250.000,00€ și fără o taxă plătită în avans ! Ne puteti contacta prin e-mail: maria.pilar.rodellar1985@gmail.com
Oferta speciala de împrumut în 48 de ore
Hi Vrei să-ți cumperi propria casa? Doriți să începeți propria afacere? Ai probleme financiare ? Aveți nevoie de un împrumut sau de finanțare ? Noi oferim împrumuturi variind de la 2.000,00€ până la o sumă de 250.000,00€ și fără o taxă plătită în avans ! Ne puteti contacta prin e-mail: maria.pilar.rodellar1985@gmail.com
Oferta speciala de împrumut în 48 de ore
Hi Vrei să-ți cumperi propria casa? Doriți să începeți propria afacere? Ai probleme financiare ? Aveți nevoie de un împrumut sau de finanțare ? Noi oferim împrumuturi variind de la 2.000,00€ până la o sumă de 250.000,00€ și fără o taxă plătită în avans ! Ne puteti contacta prin e-mail: maria.pilar.rodellar1985@gmail.com
Oferta speciala de împrumut în 48 de ore
 
.

... la Serviciul de Înmatriculări Olt sunt programări până în luna august ?

 

Ultimele comentarii
Nina (2017-04-29 14:35:08.0)
Panoul din intersectia Fintina sperantei trebuie desfintat ,ararta calitatea aerului de pe dealul Gradiste , nu din zona locuita a orasului.Cred ca acest panou pubilicitar costa ceva bani .Tot noi platim pt. a fi mintiti.
Irina (2017-04-29 13:16:25.0)
Este vreo noutate faptul ca Slatina este un oras foarte poluat? De ani de zile suntem mintiti si nu ni se spune cinstit ca aerul pe care-l respiram este otravit, plin de praf...Nu spun nimic nou, toti cetatenii oarsului stiu asta, numai autoritatile se complac in a ne minti cu nerusinare. Pentru ca le este foarte comod sa nu faca nimic!
Pentru ciocănel (2017-04-29 10:16:48.0)
Ciocanele, stai pe margine, dl Oprescu cand isi asuma ceva isi asuma in baza unor argumente iar solutia asumata va fi si cea învingătoare. A apus vremea PNL la Osica cat si cea a spagarilor. De ce nu va convine candidatul Manicea? Ca nu e de acord sa va desfasurati voi afacerile de familie acolo? Din iunie anul trecut odata cu venirea noii echipe formate din Cezar Filip si Manicea Gheorghe, Osica nu mai este tarla fara stapan in care afacerile de familie Domnesc! Asta va doare pe voi cu adevarat, nu faptul ca aceasta comuna nu este administrata corect!
Lisandru pt Gigel (2017-04-29 03:55:47.0)
Dă-l bă în pizda mă-ti, a făcut geografia cu profesoare de desen, te superi pentru atata lucru ? Ia măciuca mea și lingei vreo două pe căpățînă.
Alin Calota? (2017-04-28 20:52:41.0)
Serios? Asta dupa ce si-a alimentat firmele cu bani din primaria Slatina vrea sa intre si la Osica? Poate sa nu uitam ca in urma cu putin timp ce dadea cu subsemnatul pe la parchet iar sotia sa (fosta, ca au divortat in acte) era dusa cu duba la DNA. Nu v-ați saturat oameni buni de "ai lu Olaru"? Astia mereu au fost la ciolan. Ati vrea sa il vedeti pe Streche vicele lui Calota? Ati vrea ca banii voștri sa se duca in tablouri ingropate sau in firma Elenei Calota cea care a divortat de Alin calota ca sa nu le ia ANAF averea cand il fugarea DNA pe Alin Calota cu catusele? Vreti ca banii vostri sa se duca la Unchiul lui Alin Calota, Marian Streche cel care îngropa in gradina seiful Nasului Barbulescu pe care mai apoi impreuna cu Familia Calota l-au turnat la DNA si i-au luat firmele? Vreti să vedeți Com. Osica de Sus transformata în Osica de Sus SRL? Atunci visati cu ochii deschiși la calitatile lui Alin Calota si ale familiei lui de smenari.
POLITICA
  • Dragnea: Ținta a fost și rămâne PSD-ul, imediat după alegerile prezidențiale din 2014
  • Ministrul Justiției își asumă protestele din țară
  • Guvernul a hotărât: Alegeri locale la Osica de Sus și Sprâncenata
  • Senatorul de Olt, Siminica Mirea crede în șansele PNL
  • PNL Olt începe lupta pentru Osica de Sus și Sprâncenata
  • ACTUALITATE
  • Anunț concurs
  • Elevii olteni în pericol! -Zeci de școli din județ nu au autorizații de securitate la incendiu
  • Au ieșit în stradă din nou și au scandat împotriva premierului şi a preşedintelui PSD
  • Corăbienii pot plăti online taxele și impozitele
  • Sâmbătă, la Caracal, a avut loc prima întâlnire a grupului de inițiativă pentru redenumirea Județului Olt: Județul Olt - Romanați
  • EVENIMENT
  • ANUNTURI PIERDERI
  • Acrobaţii Circului Orlando au făcut spectacol la Slatina
  • Material lemnos confiscat la Grădinari
  • Pieton beat, accidentat în timp ce traversa neregulamentar
  • Un bărbat a murit ars de viu în propria casă, la Stoicănești
  • ANUNT
  • ANUNT ANGAJARE
  • ANUNŢ PENTRU SCOATEREA LA CONCURS A UNUI POST CONTRACTUAL
  • MĂCEL ATOMIC SAU SALVAREA LUMII??!
  • ANUNŢ CONCURS PENTRU POST CONTRACTUAL
  • ADMINISTRATIE
  • Oltul, fruntaș la accesarea de fonduri europene…!
  • ANUNT CONCURS ANGAJARE
  • Săracii șomeri… bolnavi!
  • Șapte milioane lei alocați pentru distribuirea laptelui și cornului în școli
  • Curtea de Conturi a luat la… puricat primăriile din județ. La Primăria Balș s-au găsit mari găuri
  • INVATAMANT
  • Promovabilitate de 59,75% la examenul de Bacalaureat în Olt